Відколи я вперше зайшов в інтернет, відтоді в мене залежність від соціальних мереж. За цей час я вивчив багато про те, як соціальні мережі маніпулюють нами та нашою увагою, як впливають на нашу психіку та ментальне здоров’я.
Вони з кожним роком розумнішають, покращують свої алгоритми, та механіку взаємодії. Від них стає все важче відмовлятися. Це вічне протистояння, як тільки соцмережі розуміють, що втрачають увагу користувачів, вони роблять все, щоб її повернути. І в них це добре виходить. Ті способи які працювали раніше, щоб повертати собі свій фокус уваги, втрачають актуальність, бо соцмережі навчилися його обходити.
Періодично я роблю для себе діджитал розвантаження. При цьому не відмовляюся від використання соцмереж. Я називаю це побудова здорових стосунків з соцмережами.
Ось мої основні правила, якими я керуюся:
👀
Крок 1:
Спостерігати за собою
Це дуже важливо. Якщо ви не бачите себе зі сторони, не чуєте потреб свого організму, не розумієте в який момент себе ловите на скролінгу стрічки, не бачите загальну картинку, то навряд чи вийде якісно з цим попрацювати. Це основа — бачити себе та приймати це.
🧑🔬
Крок 2:
Аналізуємо свою поведінку
Скільки часу я проводжу в соцмережах? Багато? А якщо конкретніше? Що саме я уникаю, коли беру до рук телефон? Які мої емоції, коли я це роблю? Аналіз — це корисні дані, а з даними легше працювати, ніж з абстрактними уявленнями.
🏃
Крок 3:
Не робимо різких кроків
Звичайно можна видалитися з усіх соцмереж і заблокувати собі доступ, але це не гарантує того, що на наступний день ви не знайдете цьому заміну (Привіт Medium, який з’явився в моєму житті після видалення твіттеру).
🌞
Крок 4:
Впроваджуємо змінити поступово, та хвалимо себе за це
Зменшили користування соцмережами на 10% відсотків? Це вже хороший результат, і за це себе потрібно похвалити. А не картати, що так мало. Цього тижня на 10%, а наступного на 20%.
🫂
Крок 5:
Шукаємо підтримку
Звичайно самотужки також можна вирішити багато проблем. Але коли є підтримка та однодумці, коли є спільнота яка розуміє, люди які підтримують та розділяють цінності, це надає сил та енергії не зупинятися на пів шляху, та дає поштовх діяти.
Тож якщо ви також відчуваєте, що час влаштувати собі цифровий детокс, запрошую у свій чатик.
Я буду ділитися своїми способами роботи з діджитал детоксом, своїм прогресом та спостереженнями. Ви також можете доєднатися до чату, писати про свої проблеми, способи які ви спробували і які вам допомогли чи навпаки. Можете поставити собі ціль та йти до неї. А чат буде додатковим стимулом на цьому шляху.
Кожного тижня, я буду давати просте завдання, на роботу з побудовою здорових звичок користування соціальними мережами. Та буду разом з вами ці завдання виконувати.
Якщо вас це зацікавило, доєднуйтеся до чату за посиланням: