Декілька років спостерігаю як “надивленість” продають як супер конкурентну навичку для креаторів усіх професій, та людей які хочуть мати естетичний смак. Додають блоки про “надивленість” в курси по дизайну, організовують вебінари, консультують, змагаються хто більше “надивлений”.

В якийсь момент починає здаватися, що “надивленості” достатньо для того, щоб стати крутим спеціалістом в бажаній сфері. Лише потрібно навчитися правильно “надивлюватися” і всі професійні виклики подолано.

Якщо цілий день сидіти на Pinterest, Behance, ArchDaily, відслідковувати естетичні акаунти в інстаграмі, дивитися на найкрутіші підбірки естетичного контенту — це вирішить творчі блоки, даватиме базу найкращих референсів, безліміт для творчих ідей, позбавить від прокрастинації.

Чи справді це так?

Ви можете дивитися найкраще з найкращого.

Ви будете неймовірно натхненні та захоплені.

В і д ч у в а т и м е т е кожну деталь над якою працював автор.

Р о з у м і т и м е т е кожну деталь над якою працював автор.

Але надивленість до одного місця, якщо немає П Р А К Т И К И.

“Надивленість” вирішує близько 5% від виклику, який потрібно подолати, щоб отримати бажане [професіоналізм].

Без практики, багатьох годин практики, не буде результату.

Згадайте великих художників, перш ніж стати дійсно великими, вони десятки років працювали в підмайстернях, копіювали твори майстрів, переймаючи досвід, і лише згодом приходили до свого стилю, майстерності та визнання. Звичайно, сьогодні час та виклики інші, але принцип залишається той самий.

Щоб стати профі, потрібно багато-багато практики.

Надивленість ≠ вміння.


Мій особистий досвід

Мені дуже подобається один стиль. Я колись намагався в цьому стилі працювати, але закинув. Продовжив збирати колекцію референсів — маю дуже велику базу. Збирав її багато років (та вів успішний блог на цю тему). Можу відрізнити з великою точністю стиль кожного майстра. Досконало знаю технічні нюанси. Профі надивленості.

Десь пів року тому я відновив спроби працювати в цьому стилі. Розвиваю цю навичку під керівництвом найкрутішого спеціаліста. Займаюся регулярно. Але ще далекий від того, щоб технічно відтворити зразки (не кажучи вже про свій продукт) дотримуючись усіх правил та канонів.

Тобто мої роки “надивленості” не дорівнюють навіть піврічній практиці в цій сфері.

Розумію, що така формула актуальна не для кожної сфери.

Але логіка зрозуміла.

Надивленість це добре, але точно не ключова навичка, в яку потрібно інвестувати всі свої ресурси та сподіватися, що просте споглядання принесе професійні здобутки.


Надивленість ≠ практика