Я люблю тестувати софт, який створений, щоб вирішувати певні мої запити. І якщо він закриває всі мої потреби, то я буду за це платити. Ось 5 додатків (+1 my special recomendation) які я відкрив для себе протягом недавнього часу, і з задоволенням ними користуюся.


Descript — розумний відеоредактор

$15 на місяць, або безкоштовно з обмеженнями

Descript — мій рятівник у роботі з відео. Відкрив його для себе коли потрібно було відредагувати жахливий звук у відео (багатьох відео) і загалом привести зум запис до вигляду, який не соромно буде показувати на широку публіку.

Я протестував безліч варіантів, але тільки цей ідеально прибирає шуми та робить з жахливої нерозбірливої вимови реальну студійну якість. Це робиться за допомогою штучного інтелекту — він бере зразок голосу з відео та синтезує його заново. Але ця технологія має обмежений набір мов, на жаль, і українську туди ще не підвезли. Великий плюс — авто генерування субтитрів.

Descript пропонує новий підхід до роботи з відео загалом. Тут все починається зі сценарію, і навколо нього будується розкадровка та інші редагування. Але до цього швидко адаптовуєшся, і це другий за простотою відео редактор з яким я працював (на першому місці за простотою це Canva)

Багато функцій доступно в безкоштовній версії. Місячна підписка коштує 15 доларів.


Canva Pro — дизайн-комбайн для лінивців

Pro версія 269 UAH на місяць

Ніколи не думав, що буду використовувати Canva та радуватимуся результату. Як людина, яка памятає Photoshop 2010 року, я звик, що дизайн не робиться легко. Ти маєш страждати від перевантаженого інтерфейсу та складних операцій з шарами.

Тому я довго уникав Canva, так як не вірив, що існує ще щось окрім фотошопу. Аж доки не виникло такої потреби. Я спробував, і це дійсно виявилося зручно.

Canva використовую в більшості для своїх власних потреб (для робочих є Adobe CC та Figma). Роблю тут каруселі в LinkedIn, і потім Canva автоматично адптує то під сторіси, тіктоки та інші формати і розміри в яких є потреба. А ще вона згенерує відео, гіфку, пдф документ і просто документ. Лайк!

Але найзручніше тут це наявність готових темплейтів які легко і просто можна юзати — графіка, фото, відео, звуки. Навіть в безкоштовній версії їх цілком достатньо. Я юзнаю Pro версію, бо мені потрібні ті всі темплейти))) Ну і там ряд інших корисних фішок.

Місячна підписка Pro версії — 269 грн (при підписці через Android пристрій), якщо купувати на сайті то ціна 15 доларів.


Figma Jam — ідеальний вайтборд

є безкоштовна версія або $5 на місяць за кожного члена команди

Аналог Miro, але з прив’язкою до екосистеми Figma. Я ніколи не був фанатом вайтбордів. Але цього року знайшов для себе сценарії їх використання — юзаю так, як би в реальному житті використовував стікери))) Мені це допомагає візуалізувати та структурувати щось, що я собі придумав в голові. Структура сайту, структура статті, фреймворк прийняття рішення, послідовність процесу, ранжування задач по проекту, фіксація прогресу і купа всього іншого.

Не дивлячись на те, що і в міро в фігмі є купа темплейтів, я все ж віддаю перевагу своїм сценаріям. І мені це дуууууже зайшло.

Якщо не пробували формат вайтбордів — раджу спробувати. Можливо це саме те, що ви давно шукали. Та підійде для тих, хто не любить ексель)))

Безкоштовна версія містить усю функціональність для самостійної роботи. Якщо працювати з командою, то вартість від 5 дол. на місяць/людина.


Obsidian — упорядник знань

основна версія безкоштовна або від $10 на місяць за можливість синхронізувати замітки між девайсами з коробки

Скажу чесно — я все життя шукав цей інструмент. Спробував все, що тільки можна було для впорядковування своєї системи знань (Personal Knowladge Management). Але нічого мені не заходило. Найдовше я користувався Evernote, але безкінечні баги та глюки перетворювали той досвід на дуже поганий досвід. Notion мені не зайшов ще до того як його почали кенселити. One Note також пробував, але також ні. Багато перепробував всіляких нотатників (в томоу числі аналогові), і зупинився на Google Keep (суто для ведення нотаток). Але питання з впорядкуванням своїх напрацювань ніде не дівалося.

І я дізнався про методику zettelkasten — це система впорядкування повязаної між собою інформації. Візуально це схоже на те, як повязані між собою статті в Вікіпедії.

Obsidian використовує цей принцип. Він дозволяє легко повязувати між собою ваші нотатки, записи та інші матеріали. Фактично ви будуєте свою власну вікіпедію.

Я користуюся невеликою частиною функціоналу цього інстументу (лише веду свої нотатки повязані з впорадкуванням своїх знань). Але спільнота любителів Obsidian активно працює над темплейтами, розширеннями та сценаріями використання.

Це інструмент не з простих, у ньому немає безкоштовної фічі синхронізації нотаток між пристроями (але це можна налаштувати самостійно), його потрібно налаштувати під свої потреби в плані вигляду та сценаріїв використання.

Але коли ви його налаштуєте під свої потреби, то це буде гейм ченжер.

Obsidian доступний безкоштовно. Всі файли за замовчуванням зберігаються на вашому присторії у форматі markdown розмітки (гіки зрозуміюють про що це). Є можливість синхронізувати все через хмару. А у платній версії синхронізація доступна з коробки.

Раджу спробувати, якщо ви давно шукаєте свій ідеальний нотатник.


Todoist — менеджер завдань

є безкоштовна версія або $5 на місяць за можливість включення сповіщень для завдань

Найзручніший тудушник який тільки існує. Його вже давно і багато хто рекомендував, але я все якось не вірив, що таке існує.

Я спробував.

І мені дійсно зайшло.

Мінімалістично, функціонально, ідеально для моїх потреб (для ваших може і не підійти). Я перейшов на нього з Google Tasks та Apple Reminders (вони теж дуже класні, але Todoist ідеально замечився з моїми потребами).

Головним чином я його використовую для того, щоб розвантажити голову від вхідних задач, і тримаю не більше 5 відкритих завдань на день. 

Безкоштовної версії мені достатньо. А от у платній версії (за 5 доларів на місяць) можна включити 🥁… нотіфікейшини для тасок 😅. Але мені вони не потрібні. Я з тих, хто не любить нотіфікійшени, про те, що потрібно щось зробити. Коли хочу тоді і рооблю) Тому додаток раджу, але врахуйте, що за функціонал потрібно буде платити.


SPECIAL RECOMMENDATION

Screenia — зручний скриншот майстер

для українців безкоштовно перші 3 місяці, потім $8 на місяць (або $60 на рік)

Screenia — моя персональна рекомендація. Це український продукт, що фокусується на скріншотах та їх шерингу.

Ринок скріншотерів зараз в основному складається з продуктів країни агресора (перевірте свій, знаєте хто його розробив?). Тому як мінімум перехід на українську версію, це вже важлива місія.

Але Screenia має ще й ряд переваг. Мені подобається швидка синхронізація скріншотів, доступ в додатку, вебі та десктопі, зручний і мінімалістичний функціонал. Я рідко ділюся скріншотами, але я знаю, що є ті, для кого це ключова функціональність (тестери, менеджери продуктів, дизайнери). А я використовую його як персональний дата сет моїх важливих скріншотів.

Для українців перші три місяці безкоштовно, далі від 4 дол/міс.

Спробувати варто! Можливо це саме те, що ви шукали.


Це набір додатків якими я користуюся на регулярній основі протягом року. Дечим користуюся кожного дня, чимось рідше. Але ці додатки я впевнено можу рекомендувати.